PCB2B28S
Mfr.Part #
PCB2B28S
Datasheet
PCB2B28S
Description
CONN TERM BLK CARD EDGE 28POS
Stock
146
Convert From (Adapter End) :
Terminal Blocks, Screw Connection, 28 Pos, 2 Rows
Convert To (Adapter End) :
Card Edge Connector, 28 Pos
Wire Gauge :
16 AWG